Mistrzostwa Polski Amatorów: Rozstrzygnięcia w czwartej dywizji
Drwale Czarny-Dunajec i Torpeda Warszawa wywalczyły awans do wyższej dywizji w zakończonych wczoraj Mistrzostwach Polski amatorów w Gdańsku.
Przez trzy dni dwanaście drużyn rywalizowało na gdańskiej hali „Olivia”. Ostatecznie to właśnie zespoły z Czarnego Dunajca i Warszawy były najlepsze. W pojedynkach o awans Drwale pokonały Humbaki Kraków zaś Torpeda znalazła sposób na Koguty Sanok.
Był to ostatni turniej mistrzowski w tym sezonie. Federacja amatorskich drużyn hokeja w tym roku przeprowadziła aż 11 turniejów. W skład ich weszło pięć turniejów w dywizjach 1-5, turniej dla amatorów powyżej 35 roku życia, turniej dla amatorów powyżej 50 roku życia oraz trzy turnieje małych lodowisk i jeden mini lodowisk.
Po gdańskim turnieju wiemy również kto spadł do piątej dywizji, a są to drużyny: Chemik Kędzierzyn-Koźle i Piraci Skarżysko-Kamienna.
Mecze o awans dywizji IV:
Drwale Czarny Dunajec – Humbaki Kraków 4:2 (3:0, 1:2)
Bramki:
1:0 Kubacka Ł. - Kubacka P. 4.52
2:0 Bukowski W. - Kuziel W. 8.01
3:0 Palenik K. - Kuziel W. 14.25
4:0 Bukowski W. - Hodorowicz J. 27.12
4:1 Kozieradzki I. 33.27
4:2 Kubala K. - Kubica Ł. 39.55
Kary: 2-6 min.
Drwale: Jordan M. - Miętus K., Palenik A., Kuziel W., Dzielski M., Bukowski W., Sojka A., Hodorowicz J., Kubacka P., Palenik K., Kubacka Ł., Budziński P., Głowacz J. , Tylka Sz.
Humbaki: Spytkowski L. - Firek A., Borowicz K., Kubica Ł., Filipowicz Z., Kubala K., Lewandowski M., Paul T., Adamczyk A., Kordus K., Adamczak K., Piątek M., Talaga M., Kozieradzki I., Bobek R.
Koguty Sanok – Torpeda Warszawa 2:4 (0:3, 2:1)
Bramki:
0:1 Woźniak M. - Chmielewski S. 11.17
0:2 Kuzyonny E. - Wójcik M. - Śmietański P. 12.40
0:3 Prokuratorski A. - Chmielewski A. 18.05
1:3 Fedyn B. - Szymbara P. - Milczanowski T. 28.42
1:4 Chmielewski S. - Prokuratorski A.36.38
2:4 Stabryła D. - Błaszczak M. 38.04
Kary: 2:0 min
Koguty: Sobolewski J. - Kopiec M., Błaszczak P., Izdebski P., Błaszczak M., Stabryła D., Szymbara P., Jarecki A., Fedyn B., Milczanowski T., Florko J., Serwatko B., Starościak D.
Torpeda: Sztur P. - Arendt M., Tauber M., Woźniak M., Chmielewski S., Prokuratorski A., Zając M., Śmietański P., Wójcik M., Seremak R., Kuzyonnyy E., Sadowski M., Wojciechowski J., Szeliga W., Kierecki A., Baran K., Kamiński M., Janus Ł., Żak K., Wacławski T.
Klasyfikacja końcowa MPA D4 w Gdańsku:
1.Torpeda Warszawa - awans do Dywizji III
1. Drwale Czarny Dunajec - awans do Dywizji III
2. Koguty Sanok
2. Humbaki Kraków
5. Siekiera Szamocin
Porzucek F.(Zieliński P.) - Rup A., Cukierski J., Koziński J., Paradowski F., Biernacki J., Smażyk M., Wienke M., Heimann P., Szulc M., Zieliński M., Zagozda M., Gramczewski M., Gierlikowski M., Topolski K., Szulc M., Marczyński M.
6. Orły Oleśnica
Puk D., - Masternak G., Junik A., Ostrowski M., Karwacki C., Piasecki T., Lipiarz M., Sendek Daw., Fornalski T., Sendek Dar. Dokurno K., Laube M.
7. Amatorzy Oświęcim
Klekot R. (Wacławek J.) - Kuboszek A., Chałupka P., Wacławek A., Pniak W., Pniak T., Wojciechowski A., Pniak P., Merta B., Stankiewicz P., Wanat M., Szczerbowski Ł., Gąsior T., Chałupka O., Krzempek T., Olejarz K., Czuwaj M., Gworek A., Kuboszek W., Gryszan P., Nowotarski Ł.
8. Media Team
Kwiatkowska N. (Rozenberg A.) - Kwidzyński P., Tywczyński T., Olszewski A., Janas P., Biegun K., Wereda R., Tywczyński S., Krystecki J., Poniewierka M., Poniewierka S., Bilik T., Cichy D., Kobczyk B., Bochiński M., Pokorski A.
9. Grizzlies Gdynia
Perski R. - Podracki K., Szulpin A., Kopczyński R., Golański P., Valynets A., Andrzejewski K., Pietrewicz T., Sitek Ł., Zybert M., Grzegorczyk P., Misiuta B., Raszewski P., Rutkowski A. , Wardzyński J., Rolbiecki M., Winczewski M., Eremchuk L., Chimkowski R.
10. Sokół Śląsk
Brandt J. (Jagieła M.) - Bedlicki M., Wróbel R., Tkacz M., Kamuda Ł., Figas G., Rak A., Palenta P., Jankowski J., Dudziński T., Jankowski J., Szumilas P., Sorek Ż., Kamuda A., Bogacka M., Rojek M.
11. Piraci Skarżysko-Kamienna
Fiereńczuk M. - Dulewicz G., Nowacki M., Surówka K., Tworek W., Kowalski R., Machul J., Korthals J., Szykuła K., Mosiołek D., Jędrzejkiewicz F., Kierznowski G., Chajewski S., Gil A., Szaniawski C.
12. Chemik Kędzierzyn-Koźle
Kuzian J. - Asman R., Grzesik A., Wiśniewski J., Kowalski P., Stochaj M., Kulik G., Werner S., Hydzik J., Baniak A., Kulik M.
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Patryk Sztur (Torpeda)
Najlepszy obrońca: Marek Zieliński (Siekiera)
Najlepszy napastnik: Marcin Błaszczak (Koguty)
Król strzelców: Stanisław Chmielewski (Torpeda)
MVP Turnieju: Cezary Karwacki (Orły)
Komentarze